top of page

KURZ

O KURZU

„Poznej, na čem opravdu záleží“ je kurz, postavený na vědeckých základech, studiích a výzkumech pozitivní psychologie. Je určen lidem, kteří se chtějí naučit, jak žít šťastnější život, a jak podpořit štěstí ve svém okolí.
Kurz byl připraven neziskovou organizací Action for Happiness s cílem pomoci lidem vnímat to, na čem jim v životě opravdu záleží, propojovat se mezi sebou a stanovit si drobné krůčky k tomu, aby se věci okolo nás začaly měnit.

JAK TO FUNGUJE?

Osmitýdenní kurz, jehož cílem je potkávat se s podobně smýšlejícími lidmi a nalézt společně cesty k tomu, abychom se naučili žít šťastnější život.

 

Kurz je veden dobrovolníky, kteří sdílí myšlenky Action for Happiness a mají chuť podpořit další lidi v hledání cest ke spokojenějšímu životu.

 

Cena kurzu (8 lekcí po 2 hodinách) za jednoho účastníka je 2.800 Kč. Kurz chceme zpřístupnit i těm zájemcům, kteří si tuto cenu nemohou dovolit. Pokud jste to právě vy, napište nám na info@actioforhappiness.cz a domluvíme se na individuálních podmínkách. Jestliže chcete naše hnutí podpořit finančně, můžete to udělat i prostřednictvím vyšší ceny za kurz, kterou si sami zvolíte.

CO VÁS V KURZU ČEKÁ?

Poznáte se s podobně smýšlejícími lidmi a společně budete prozkoumávat věci, na kterých v životě skutečně záleží. Budete hledat nové způsoby, jak se dívat na to, co se nám v životě děje.

 

Formát všech setkání je připraven tak, aby byl inspirující a interaktivní.

 

Každý týden si vytyčíte konkrétní akce, s cílem zvýšit prožívání štěstí a optimistického pohledu na věci okolo nás.

 

Struktura každého setkání je následující:

  • Naladění: jednoduché aktivity ke zvýšení spokojenosti (například cvičení všímavosti)

  • Pohled expertů: inspirující  patnáctiminutové video předních osobností pozitivní psychologie (například Ed Diener, Jon Kabat-Zinn, Karen Amrstrong, Brene Brown, Shawn Achor)

  • Osobní pohled: příležitost zamyslet se nad vlastní zkušeností v dané oblasti

  • Věděli jste? zajímavá a překvapivá zjištění z oblasti výzkumu

  • Skupinová diskuse: sdílení zkušeností a názorů ve skupině

  • Nápady k akci: každý z účastníků odchází s nápady na to, jak aplikovat dané téma ve svém osobním životě.

PRO KOHO JE NÁŠ KURZ?

Náš kurz je pro všechny z vás, kteří hledáte cesty k tomu, jak žít šťastnější život.

Možná chcete vyzkoušet pár technik sami na sobě. Nebo se snažíte zvýšit vnímání pohody ve vašem týmu, třídě nebo partě..

 

Ať už je váš osobní cíl jakýkoli, díky osobnímu setkání s lidmi, kteří to „mají podobně“, můžete najít inspiraci nebo potřebné „nakopnutí“ k tomu, aby se věci konečně začaly hýbat.

 

Důležité upozornění: Náš kurz není skupinovou terapií. Pokud trpíte závažnými obtížemi, obraťte se na některé z center profesionální pomoci.

Co říkají o kurzu účastníci, kteří jej absolvovali v jiných zemích?

„To, že jsme si mohli sdílet zážitky a debatovat nad různými tématy, mi pomohlo odnést si z každého týdne konkrétní „akci“ - něco, co jsem pak hned mohla aplikovat ve svém životě.“

~ Jacqueline, London

 

„Oceňovala jsem především skutečnost, že obsah kurzu je postaven na kvalitním výzkumu a faktech.“

~ Annick, Lindfield

 

„Začala jsem věřit, že mám na to, abych změnila svůj život a že můžu udělat konkrétní věci pro to, abych se cítila spokojenější.“

~ Michelle, Farnborough

JAK SE NA KURZ PŘIHLÁSIT?

  • V tuto chvíli nemáme žádný otevřený kurz, ale rádi ho pro vás otevřeme v případě dostatečného počtu zájemců - napište nám na info@actionforhappiness.cz.

Máte zájem o účast v kurzu nebo chcete kurz vést?
Napište nám na info@actionforhappiness.cz, kde byste kurz chtěli realizovat nebo navštívit.
bottom of page