top of page

NĚCO VÁS TRÁPÍ?

Pomoc při pandemii COVID-19

Online psychoterapeutická pomoc na www.delamcomuzu.cz

Online krizová intervence Asociace klinických psychologů na www.akpcr.cz/koronavirus

Obr..PNG

POTŘEBUJETE POMOC?

Trápí-li vás úzkosti nebo deprese nebo už to prostě nezvládáte, nejste sami. Čtvrtina z nás má v nějakém životním období psychické potíže. V takovém případě doporučujeme nejdříve zajít ke svému lékaři, aby se u vás vyloučilo, eventuálně ošetřilo možné fyzické onemocnění. Váš lékař vás také možná podle situace nasměruje pro psychoterapeutickou pomoc nebo krizovou intervenci, případně vám doporučí si nějakou najít.

Pomoc je dobré vyhledat, ať už vás tíží cokoliv. Může jít o pracovní stres a úzkost, vztahové problémy, potíže s bydlením, život s chronickým onemocněním a mnoho dalších trápení.

TYPY POMOCI

Psychoterapie

Psychoterapii může využít kdokoliv. Pokud vám váš lékař neporadí, kdo by byl pro vás vhodný, můžete zkusit najít terapeuta např. podle místa svého bydliště na seznamu České asociace pro psychoterapii

Léky

Pokud se se svým lékařem shodnete, že by pro vás mohla být užitečná medikace, existuje  řada možností, jak vám pomoci se vypořádat s potížemi jako jsou úzkosti, deprese, nespavost a další.

 

Péče specialisty

Vážnější psychické problémy je vhodné řešit s pomocí specialisty, tedy navštívit psychiatra nebo psychiatrickou nemocnici.

 

Krizová centra

V případě krize nebo vážných myšlenek na sebevraždu se obraťte na Záchrannou službu (tel. 155) nebo některé

z krizových center:

bottom of page