top of page
IMG_20210729_172631_edited.jpg
images_linkedin.jpg

Gabriela Mácová

Zakladatelka Action for Happiness Česká republika

Po ukončení magisterského studia jednooborové psychologie na Univerzitě Palackého v Olomouci jsem působila na nejrůznějších pozicích v oblasti nehezky nazývané "lidské zdroje". Od výběru nových zaměstnanců pomocí psychodiagnostiky a Assessment Center přes vedení mezinárodních HR projektů a HR Business Partnering  jsem se dostala k oblasti mně nejbližší - vzdělávání a rozvoji zaměstnanců. Dnes vedu tým Talent Managementu v ČSOB a věnuji se kromě rozvoje zaměstnanců také metodice náboru, employer brandu, zaměstnaneckým průzkumům a řadě dalších velmi užitečných a zajímavých témat.

K tématům pozitivní psychologie jsem se dostala vlastně docela náhodou díky knize Martina Seligmana „Naučený optimismus“.

Téma duševní pohody, štěstí a odolnosti mne velmi oslovilo a hledala jsem způsoby, jak využít tato témata ve firemním kontextu. Zároveň metody pozitivní psychologie posunuly velmi i mě osobně. Začala jsem své každodenní starosti více dávat do perspektivy a vážit si věcí, které jsem do té doby vnímala jako samozřejmé. Více jsem si všímala toho, jak si lidé sami znesnadňují cestu životem tím, jakým způsobem interpretují a reagují na každodenní starosti.

Absolvovala jsem tréninky v pozitivním koučování u Roberta Biswas-Dienera (Positive Acorn), kurz M.Seligmana Positive Psychology Visionary Science, tréninky rozvoje silných stránek (VIA Institute) a Positive Psychology MasterClass u Bridget Grenville-Cleave a Mirjam Akhtar. 

Od pozitivní psychologie vedla poměrně krátká cesta k Action for Happiness. Cílem tohoto hnutí je předávat poznatky z pozitivní psychologie české veřejnosti srozumitelnou formou a bez komplikovaných vědeckých pojmů a teorií. Tzv. věda o štěstí je totiž opravdu pro všechny a řadu intervencí pozitivní psychologie může aplikovat každý z nás a zmírnit tak každodenní stres.

A je tu také proto, abychom trochu zpomalili, a zamysleli se nad tím, na čem nám v životě opravdu záleží. Protože Action for Happiness se nás snaží upozornit na to, že v dnešní uspěchané době se snadno může stát, že nám život jen tak „proteče mezi prsty“, případně „proběhne“ okolo nás, zatímco my trávíme čas na pracovních schůzkách nebo se honíme za výsledky.

Jitka.jpeg
images_linkedin.jpg

Jitka Ulmerová

Zakládající členka týmu Action for Happiness Česká republika

Poprvé jsem se o Action for Happiness dozvěděla na konferenci o Štěstí v práci, kam jsem šla načerpat tipy jako HR manažerka, které není lhostejná spokojenost lidí nejen v práci, ale i jejich životě. Činnosti hnutí i samotné téma štěstí mě zaujaly zejména díky konkrétním a praktickým tipům, které si do života může vnést úplně každý, ale i vědeckému pohledu, který představila Sonja Ljubomirsky. Měla jsem velkou radost, když jsem zaregistrovala, že Action for Happiness zakládá svou českou pobočku, a když jsem zjistila, že ji založila moje kamarádka, byla dohoda o spolupráci velice rychlá. :-)

 

Téma životní spokojenosti a kvality osobního i pracovního života je mi dlouhodobě blízké. Věnuji se mu ve svých vlastních rozvojových aktivitách (sebepoznávací a manažerské výcviky, práce s tématem vnitřní svobody), v roli HR manažerky (rozvoj firemní spolupráce, vedení talentových programů, týmové koučování) a lektorky osobního a manažerského rozvoje. Práci v HR, raději však říkám práci s lidmi, se věnuji od ukončení studia na Masarykově univerzitě (2007). Prošla jsem několik HR pozicemi v mezinárodních finančních korporacích. Nyní mám však před sebou největší výzvu a to je mateřství. :-)

 

Věřím, že i přes veškeré nástrahy, které nám život často přináší, může každý z nás velkou měrou ovlivnit to, jak šťastní a spokojení se cítíme, jak naplněný a aktivní život žijeme a kolik energie z něj dokážeme načerpat. Ostatně, moje poslání, které jsem nedávno objevila, mě k tomu přímo vybízí: "Rozproudit v lidech energii, která jim přinese lehkost a radost ze života."

 

Těším se, že se téma štěstí a životní spokojenosti stane součástí našich každodenních myšlenek a rituálů.

Naše hodnoty

NAŠE HODNOTY

Radost – to co děláme, nás baví

Pokora – nevystupujeme z pozice expertů – každý člověk je odborníkem na svůj vlastní život

 

Užitečnost – to co děláme, má smysl

 

Jdeme do hloubky – zajímáme se o to, co je opravdu důležité, stavíme na psychologických výzkumech

 

Společné tvoření – baví nás dělat věci dohromady

 

Vzájemný respekt – respektujeme individualitu každého a vážíme si iniciativy všech, kteří s námi chtějí jít do toho

Partneři

PARTNEŘI

logo mladi info.png
JCI.JPG
H_W_logo_COLOUR_2.png
48896755801_925d5af94a_c.jpg
bottom of page